blacklebron
Senden hariç ne varsa unuttum bu hayatta .. 
Ama seninle olan herşey, bana ilk attığın o şefkatli tokat gibi aklımda hala .. Unutmadım hiçbirini asla .. Unutmadım .. 
Ne benimle o küçücük ranzamda oynayışını, ne benim emekleyişimle eğlenişini, ne o meşhur sarı plastik topumla oynarkenki gülüşünü, ne ilkokul müsameremde ayağa kalkıp beni gururla alkışlayışını, ne beni o küçük mavi bisiklete bindirişini, ne gazete kağıtlarından yaptığın topla evin içinde yaptığımız maçları, ne ilk defa beni atari salonuna götürüşünü, ne yazı yazmayı öğretişini, ne benim için çizdiğin muhteşem resimlerini, ne bana aldığın ilk ayakkabıyı, ne bana aldığın ilk basketbol topunu, ne ilk basketimde benimle gururlanışını, ne kaybettiğim ilk maçta beni ağlarken teselli edişini, ne hiç aklımda yokken geç direksiyona bakalım deyişini, ne ilk aşık olduğumda derdimi dinleyişini, ne o faciada kafamı koltuğunun altına alıp beni ölümden kurtarışını, ne annem ve babam kızdığında beni köşe bucak saklayışını, ne annem evde yokken kendi ellerinle doyuruşunu, ne beni eğlendirmek için bindirdiğin sandalda ilk kürek çekişini, ne birlikte çıktığımız ilk yolculuğu, ne beni ilk tatile götürüşünü, ne maviliklere ilk atlayışımızı, ne yaktığımız ilk sigarayı, ne bana sataşan çocukları haşat edişini, ne sabahtan akşama kadar yaptığımız kartopu savaşlarını, ne borunun ucundan üflemek için sabahlara kadar kağıttan külah yapışımızı, ne yengemi bana aşkla anlatışını, ne evlat sevgisini nasihat edişini, ne askerdeyken bana yazdığın o destansı mektuplarını, ne beni askere uğurlayışını, ne beni üzmemek için kendini paralayışını, ne yavrun dünyaya geldiğinde heyecanla ben askerdeyken arayıp yeğeninin adını sen koy amcası deyişini, ne her giriştiğim işte arkamda dimdik duruşunu, ne önü sonu ne olursa olsun benimle gurur duyuşunu ve daha binlercesini .. 
Sen bizi bırakıp gittikten sonra hafızam çok yıpranmış ve üstüme çok gülen olmuş olsada Unutmadım ! Ama en çok da o seni son görüşümde, ben karşında oturup hıçkıra hıçkıra ağlarken ''Evelallah daha ölmedik kuzum benim, göreceksin bak herşeyin en güzeli olacak inşallah .. deyişini'' hiç unutmadım aslan abim .. Sen şimdi yanıbaşımda olamasanda korkma, üzülme, düşünme ve oradan seyret .. Yengem de yeğenim de bana emanet .. Bende birgün rabbimin kabulüyle yanına varıncaya dek!
Etiketler: 0 yorum | | edit post
blacklebron
Aslında uzun süre oldu askerden geleli .. Yaklaşık 2 ay diyelim biz bu süreye ..
Ama tezkere sabahından itibaren tel örgülerin dışındaki dünyaya öyle bir saldırdım ki toparlanmak doğal olarak zaman aldı ..
Bugün, şu saatler zarfında yeniden bişeyler karalamaya başlayalım dedim kendimce ..
Başladım işte ..
Kendime yeni yeni gelmeye başladığım şu dönemde içsel sorgulamalarla vakit geçiriyorum genellikle ..
Boyutu öyle büyük ki, bu sorgulama hissi 'iş' bulamama kaygılarımın da önüne geçti 1-2 haftadır ..
Yakındakiler bilirler aslında benim bu kendini sürekli sorgulayıcı yapımı ama kendimden yavaş yavaş soğumaya başladım sorguladıkça ..
Hep kimi kırdım, kime yanlış yaptım, kime doğru yaptım, neyi doğru ettim diye diye beynimdeki damarcıklar yoruldu artık ..
Bu konuda en yanımdaki arkadaşlarımdan da yapıcı ve hayata bağlayıcı uyarılar aldım .. Tabi buda çokca önemsenmenin verdiği bi mutluluk cebimde ..
Kendimi yeniden sevebilmek için bambaşka yollar seçtim ..
O yollarda emekliyorum yavaştan ..

Daha çok konuşucaz burdan amma şimdilik bunu bir 'merhaba' olarak alalım ..
Kışla dışındaki özgür dünyaya ve tüm blog okurlarına 'tekrar merhaba'.
Öperim ! Buralardayım .. (:
blacklebron

Allah'a, Vatana, Millete, Bayrağa ve Silaha yemin olsun.
Şehitlerim, gazilerim emin olsun !

Türk askeri olarak,
Hainlere, satılmışlara ve soysuzlara karşı mücadelemiz
Son nefes, son nefer ve son damla kana kadardır !

Mücadelemiz,

Şehitlerimizin intikamı alınıncaya kadardır !
Mücadelemizde,
Hiçbir engel tanımayacağız
Yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız ! başaracağız ! başaracağız !

Ey Türk,

Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe
Ezan dinmez, bayrak inmez, şehitler ölmez, VATAN BÖLÜNMEZ !
Allah türk askerini korusun ve yüceltsin !!!
blacklebron
--
Yukarı Doruklu Karakol Komutanlığı
Ceylanpınar / ŞANLIURFA
blacklebron
460 gün uzunluğunda,
15 ay genişliğinde,
65 hafta kalınlığında,
Kara şimşekle beslenen,
Traş ile süslenen,
Astsubayın geri tepmesiyle,
Uzman Çavuşun ileri itmesiyle çalışan,
Tek tek ve seri şekilde dayak yiyebilen,
Bot ile kep arasına sıkıştırılmış,
Allah'ın aciz kuluna 'ASKER' denir .. (: